3 sposoby na ciemny przedpokój

Przedpokój zazwyczaj nie jest szczególnie doświetlonym pomieszczeniem. Niesłusznie – w końcu jest to strefa, którą odwiedza się wiele razy w ciągu doby. Jakie są sposoby na optyczne rozjaśnienie ciemnego przedpokoju? 

Sposób 1: lampy do przedpokoju 

Podstawowym rozwiązaniem jest zadbanie o przemyślane źródło światła. W przedpokoju zazwyczaj nie ma dostępu do okna. Stąd też dobór odpowiedniego oświetlenia jako jedynej opcji na rozproszenie mroku jest bardzo ważny. Typ światła to podstawa. Plafony są uznawane za odpowiedni wybór ze względu na oszczędność miejsca. Nie będą zahaczać o drzwi wejściowe, drzwi do pozostałych pomieszczeń, ale też o front szafy. Dają zazwyczaj rozproszone światło, równomiernie oświetlające przestrzeń. Temperatura barwowa powinna być w zakresie neutralnym. Listwy LED mogą spełniać podobne założenia. Najczęściej są umieszczane na suficie lub na ścianach bądź też stanowić element mebli. 

Sposób 2: lustra do przedpokoju 

Lustro pełni w przedpokoju zazwyczaj funkcję praktyczną. Jest niezbędne do tego, aby poprawić odzież, fryzurę czy makijaż tuż przed wyjściem z domu. Posiada także spore możliwości w wizualnym powiększeniu przestrzeni. Może być zamówione na wymiar u szklarza, przez co będzie sięgać od sufitu do podłogi, sprawiając, że ciemny przedpokój da wrażenie pomieszczenia wyższego i bardziej przestronnego niż jest w rzeczywistości. Duża płaszczyzna lustra umiejscowiona na odpowiedniej ścianie może znacząco odbijać światło, rozjaśniając pomieszczenie. 

Sposób 3: tapety do przedpokoju 

Mały nowoczesny przedpokój może być ozdobiony różnymi elementami dekoracyjnymi. W zależności od tego, czy zastosuje się drobny wzorek czy dużą fototapetę z mocnym akcentem, można uzyskać różne efekty. Dodatkową opcją jest podświetlenie wytapetowanego fragmentu lampami kierunkowymi, na przykład reflektorami. Im jaśniejsze wnętrze, tym będzie sprawiać wrażenie czystszego, przestronniejszego i przytulniejszego. 

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM