Czy smartdom może dbać o zdrowie seniora?

Inteligentny dom to nie tylko możliwość sprawdzenia poza miejscem zamieszkania, co dzieje się w budynku. Te rozwiązania są projektowane w taki sposób, żeby zapewniać bezpieczeństwo i dbać o mieszkańców. Dotyczy to także seniorów. Specjalnie dla nich wprowadza się nowe technologie, których zadaniem jest przypominanie właścicielom o ich stanie zdrowia i działanie, kiedy wykryją nieprawidłowości.

System przypominania o lekach i wizytach lekarskich


System przypominania nie jest niczym nowym, ale po raz pierwszy producenci inteligentnych domów decydują się na połączenie go z aplikacją do sterowania systemami w budynku. Za jego pomocą senior wie dokładnie, o której porze jakie leki powinien przyjąć. Może dowolnie modyfikować plan dnia, dodając do niego niezbędne dla niego suplementy. Ponadto w kalendarzu wprowadza termin wizyt u lekarzy oraz badań kontrolnych. System sam przypomni mu z wyprzedzeniem, że dane spotkanie będzie miało wkrótce miejsce, bez konieczności zaglądania do terminarza.

Współpraca MESCOMP.PL | Telefony komórkowe dla seniorów

Bezpieczna i higieniczna łazienka


Korzystanie z łazienki w późnych latach życia może być wyzwaniem. Trudności sprawiają nie tylko stanie pod prysznicem czy korzystanie z nisko zawieszonych umywalek, ale także utrzymanie w pomieszczeniu czystości. Inteligentne domy dbają także o to. Coraz częściej producenci smartdomów wprowadzają automatyczne systemy ułatwiające korzystanie z tego pomieszczenia. Można znaleźć w nich wbudowane w ścianę poręcze ułatwiające utrzymanie wybranej pozycji oraz systemy mycia i suszenia. Dzięki nim można zadbać także o te części ciała, do których trudno jest dosięgnąć.

Czujniki wykrywające problemy ze zdrowiem


Nowoczesne inteligentne domy są wyposażone w specjalistyczne czujniki, które cały czas obserwują i badają ruch właścicieli i mieszkańców budynku. Dzięki temu samodzielnie stwierdzają, kiedy doszło do wypadku. Są w stanie określić, kiedy ktoś zasłabł albo spadł z wysokości. Wtedy same powiadamiają służby i bliskich seniora. Pomocne przy ich pracy są wszelkiego rodzaju aplikacje i urządzenia mierzące tętno czy poziom cukru we krwi. Współpraca tych urządzeń zapewnia, że technologia precyzyjniej określi zagrożenie i zadziała, nawet jeśli nikogo nie będzie w pobliżu.

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM