Dobre pomysły na aranżację zielonej łazienki

Zieleń odważnie wkroczyła do wnętrz domów i mieszkań. I dobrze, bo jej kojące właściwości uprzyjemniają spędzanie czasu w pomieszczeniu. Odcienie szałwii, awokado czy mięty przynoszą ukojenie i błogość. Jak urządzić łazienkę w tonacjach zieleni? Po jakie płytki ceramiczne, zabudowę meblową oraz akcesoria warto sięgnąć?

Jak urządzić łazienkę? Zieleń to dobry kolor!

Kojąca zielona łazienka może być utrzymana w stylistyce ekologicznej. Po jakie elementy sięgnąć, aby uzyskać ten efekt? Idealnym wyborem będzie biała wanna wolnostojąca oraz równie biała umywalka o obłych kształtach. Do tego sprawdzą się drewnopodobne płytki ceramiczne. Szafka podumywalkowa, półka na kosmetyki oraz na pranie może być wykonana z zielonej płyty meblowej, aby całość zyskała przytulny, odprężający wygląd. Bambusowe akcenty w postaci tac, koszyczków i kubków oraz kosmetyki ustawione w szklanych pojemnikach przywodzą na myśl aurę dobrej klasy spa. 

Mała łazienka – inspiracja naturą

Podwodne przestrzenie, w sposób ograniczony dostępne dla człowieka, są źródłem inspiracji do urządzenia modnej łazienki. Warto wykorzystać tu płytki ceramiczne mozaikowe z motywem rybiej łuski, utrzymane w tonacjach pastelowych lub w ciemnej zieleni. Dobrym wyborem będzie również wybranie zielonej umywalki, która będzie punktem centralnym całej aranżacji. Lustro o organicznych kształtach dopełni całości. 

Innym rozwiązaniem może być wybór prostych, jednolitych płytek ceramicznych, za to pokuszenie się o stworzenie wertykalnego ogrodu, na przykład przy użyciu mchu czy specjalnie dobranych roślin. Alternatywą może być powieszenie obrazów z motywami roślinnymi lub po prostu ustawienie dużej palmy czy monstery w przestrzeni łazienkowej. 

Ceramiczne obrazy z motywem natury

Producenci płytek ceramicznych proponują swoim klientom wielkoformatowe obrazy, utworzone z kilku lub kilkunastu egzemplarzy glazury. Przy odpowiednim wyeksponowaniu i podświetleniu tego typu dekoracja prezentuje się znakomicie. Jest przy tym trwała i wodoodporna. 

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM