mieszkanie

Jak wybrać dobrą firmę do obsługi technicznej budynków?

Zazwyczaj nie zastanawiamy się na co dzień, czy w nieruchomości, którą użytkujemy wszystkie instalacje i urządzenia działają prawidłowo. Problem zauważamy wtedy, kiedy jakieś urządzenie przestanie działać. Prawdę mówiąc, wiele osób „nie ma głowy” do spraw technicznych. Dlatego jeśli jesteś właścicielem budynku i pragniesz, aby działał on prawidłowo, skorzystaj z audytu technicznego nieruchomości. Jak wybrać dobrą firmę?

Co to jest techniczna obsługa nieruchomości?

Techniczna obsługa nieruchomości to usługa, z której korzystają właściciele budynków prywatnych ale też spółdzielnie mieszkaniowe, firmy, wspólnoty mieszkaniowe, szkoły, przedszkola, biura. Dużą ulgą dla takich firm jest znalezienie firmy zajmującej się techniczną opieką nad nieruchomością. Oto, czym ona się zajmuje:

  • prowadzenie dokumentacji technicznej obiektu zgodnie z wymogami prawa budowlanego
  • pilnowanie terminów przeglądów technicznych budynków – raz na rok albo raz na pięć lat
  • sporządzanie protokołów z przeglądów – muszą one znaleźć się w dokumentacji
  • przegląd instalacji elektrycznej
  • kontrola instalacji przeciwpożarowej
  • kontrola klimatyzacji
  • sprawdzanie instalacji hydraulicznych
  • przegląd instalacji alarmowych
Jak wybrać dobrą firmę?

Zanim jednak podpiszesz z wybraną firmą umowę, zanim ustalisz w niej ceny i zakres usług, musisz znaleźć odpowiednią agencję. A jeszcze wcześniej musisz ustalić, jaki zakres prac Cię interesuje. Są na przykład firmy specjalizujące się w instalacjach wodno – kanalizacyjnych, gazowych, elektrycznych lub remontowo – budowlanych.

Wybierając markę zwróć uwagę na kwalifikacje pracowników. Istotne są referencje, ale nie tylko te na stronie. Popytaj ludzi w branży o to, jakie firmy polecają.

Profesjonalna firma powinna mieć w swojej ofercie dokładne okresowe przeglądy instalacji. Dobra firma stawia na zapobiegliwość – wyznaje zasadę, że lepiej systematycznie pielęgnować nieruchomość niż przeprowadzać duże remonty.

Warto też wybrać firmę zajmującą się kompleksową obsługą techniczną z audytem termomodernizacyjnym i rozliczaniem prac podwykonawczych oraz przygotowaniem dokumentacji przetargowej (jeśli taka byłaby potrzebna). Profesjonalna firma zajmująca się techniczną obsługą nieruchomości zajmuje się także przyjmowaniem zgłoszeń awarii, problemów i nadzorem nad usuwaniem problemów.

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM