mieszkanie na poddaszu

Jak zaaranżować poddasze, aby było funkcjonalne?

Mieszkanie na poddaszu ma swoje uroki. Niemniej jednak stwarza także pewnego rodzaju wyzwania aranżacyjne. Jak dobrze zaprojektować wnętrze, aby wydobyć z niego to, co najlepsze i optymalnie zapełnić przestrzeń pod skosami?

Sypialnia na poddaszu – przytulna przestrzeń do wypoczynku

Dla najlepszego wykorzystania dostępnego miejsca biurko bądź toaletka w sypialni na poddaszu powinny być ustawione blisko okna dachowego. Pozwala to lepiej doświetlić blat roboczy. W trudnych do zagospodarowania zakamarkach najlepiej postawić na zabudowę przygotowaną na wymiar przez stolarza. Łatwiej wówczas wypełnić wszystkie przestrzenie. Przydatnym rozwiązaniem może okazać się też łóżko z pojemnikiem na pościel – albo w formie szuflad, albo przy wykorzystaniu podnośników gazowych. Projekt domu z poddaszem powinien być wybrany w taki sposób, aby ostatnia kondygnacja budynku nie była zbyt niska. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie ją odpowiednio zaaranżować. 

Łazienka na poddaszu – klimatyczna i dobrze zagospodarowana

Łazienka na poddaszu może stwarzać pewne problemy, zwłaszcza gdy ściana kolankowa jest niska. W sytuacji, gdy metraż pozwala na ustawienie wanny wolnostojącej, może być to dobrą opcją, umożliwiającą swobodne i wygodne umycie się. Ustawiając ją, należy jednak zwrócić uwagę na to, aby wchodzenie i wychodzenie z niej każdorazowo nie kończyło się uderzeniem głową w sufit. Zakamarki pod skosami można wykorzystać do stworzenia szuflad i zamykanych szafek. Będą one idealne do przechowywania suszarki, bielizny, odzieży do prania czy kosmetyków. Zastosowanie dużego, podświetlanego od spodu, okrągłego lustra pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. 

Garderoba na poddaszu – funkcjonalna przestrzeń do przechowywania

W sytuacji, gdy garderoba jest zaprojektowana jako oddzielne pomieszczenie, najbardziej optymalnym rozwiązaniem, zmniejszającym straty wynikające z metrażu i skosów, jest zastosowanie półek dociętych na wymiar. Będą one sięgać najwyżej, jak to możliwe. Każda może mieć też inną długość. 

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM