Jakie są zalety kurtyn PCV? Oto kilka przykładów z długiej listy

Kurtyny PCV mają wiele zastosowań, jeśli chodzi mówimy o pomieszczeniach produkcyjnych, magazynach oraz hurtowniach. Wielu z nas z pewnością wie, o czym mowa – poznało zalety takich kurtyn i przekonało się o tych zaletach na własnej skórze – ale zapewne nie do końca wiedziało, dlaczego zostały zainstalowane w konkretnym pomieszczeniu.

Powodów ku temu jest wiele, a lista zalet kurtyn PCV jest bardzo długa. Bardzo dużą popularność zyskały zwłaszcza – znane nam wszystkim – kurtyny paskowe, które mają zastosowanie w niemalże każdym miejscu, niezależnie od częstotliwości i natężenia ruchu. Pytanie tylko: po co są one instalowane w określonych miejscach i formie?

Lista zalet kurtyn PCV jest długa. Naprawdę długa

Pozytywy wynikające z posiadania kurtyn PCV przeważają nad listą negatywnych kwestii. Bardzo ważną zaletą jest to, że kurtyny pomagają zaoszczędzić energię. W jaki sposób? Otóż zatrzymując temperaturę i pozwalając kontrolować przepływ ciepłego oraz zimnego powietrza. To jest bardzo przydatne, jeśli chodzi o pomieszczenia, w których przechowujemy żywność.

Prócz tego kurtyny ograniczają także przedostawanie się różnego rodzaju dymów, oparów lub też kurzu pomiędzy samymi pomieszczeniami hali. To dość praktyczne i całkiem wygodne rozwiązanie, a to nawet nie początek prawdziwie kluczowych zalet.

W magazynach, ale także w swoich siedzibach, firmy decydują się na kurtyny PCV także z powodów zdrowotnych. Bowiem kurtyny te są w stanie znacznie zredukować poziom hałasu w hali. Stanowią barierę, która ucina od dwudziestu pięciu aż do trzydziestu decybeli. To całkiem sporo biorąc pod uwagę fakt, że takie miejsca są wypełnione zazwyczaj wieloma źródłami głośnych dźwięków. Dodatkowo kurtyny te są też odporne na działanie promieniowania UV. Z możliwością stosowania ich w bramach zewnętrznych to całkiem przydatna funkcja.

Elastyczne, wytrzymałe, prześwietlone oraz bezpieczne

Warto zaznaczyć coś, co wydaje się oczywiste, ale takim nie jest: kurtyny PCV są bardzo elastyczne. Niewielu użytkowników zdaje sobie jednak sprawę, że pomimo tego odznaczają się też ogromną wytrzymałością mechaniczną. To prawda, może nie wyglądają jak najbardziej wytrzymałe tworzywo na świecie, ale w porównaniu do innych opcji takie są. Bardzo dużym plusem jest też fakt, że przepuszczają one światło słoneczne do wnętrza budynków. To w połączeniu z odpornością na działanie promieniowania UV daje nam bardzo dobrą alternatywę do innych, mniej niezniszczalnych opcji.

Kurtyny PCV to tak naprawdę wyposażenie idealne. Nie można się nimi skaleczyć, jakikolwiek byśmy nie próbowali. Nie wymagają niestworzonej liczby zabiegów konserwacyjnych. Są dopuszczalne do stosowania w przemyśle spożywczym i wytwarzane są z niepalnego i samogasnącego tworzywa. Te dość niepozornie wyglądające elementy hal produkcyjnych nie są tam z przypadku i zapewniają bardzo dużo bezpieczeństwa oraz komfortu pracownikom, firmom oraz (pośrednio, ale zawsze) klientom.

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM