kuchnia na wymiar

Kuchnie na wymiar. Wybierzmy jakość i funkcjonalność

Każdy z nas, prędzej czy później, remontując swój dom lub mieszkanie stanie przed decyzją, w jaki sposób dobrać kuchenne meble. Możemy oczywiście – mniej czy bardziej nieporadnie – umeblować ją kupionymi w markecie budowlanym gotowymi kompletami. Najlepszym jednak wyjściem będzie wykonana na zamówienie kuchnia na wymiar, dostosowana do naszych potrzeb.

Myśląc o gotowych zestawach fabrycznych i kuchniach na wymiar możemy zastosować porównanie takie, jak w przypadku ubrań. Te kupione w sklepie odzieżowym często musimy na własną rękę skracać, zwężać lub wszywać kliny. Co innego, jeśli zamówimy szyte na miarę ubranie u krawca. Nie dość, że wyglądamy w nim szykownie, to jeszcze możemy popuścić wodze wyobraźni i poprosić o np. większą liczbę kieszeni, kieszonki ukryte, szersze nogawki, unikalny materiał i np. dizajnerskie guziki.

Podobnie jest w przypadku kuchni na wymiar. Warto przedstawić ich podstawowe zalety.

Każdy centymetr na wagę złota

Niekwestionowanym plusem zamawianych zestawów jest fakt, że z ich pomocą zajmiemy w przemyślany sposób każdy centymetr kuchni – nawet tej najbardziej nietypowej z oryginalnymi skosami na poddaszu czy też połączonej z salonem. Po przedstawieniu naszych oczekiwań producentowi/firmie montażowej doskonale dopasujemy funkcjonalność tego ważnego dla domowników miejsca. Chodzi choćby o podręczność poszczególnych garnków, naczyń, kubków, sztućców, produktów spożywczych przechowywanych w cargo, schowkach itd.

Dla każdego coś dobrego

Nie należy zapominać o tym, że każda rodzina ma inne potrzeby. Inaczej trzeba urządzić kuchnię dla np. rodziny wielodzietnej, która gotuje i je posiłki w domu (co wiąże się także ze zmywaniem większej liczby naczyń), inaczej dla osób samotnych lub bezdzietnych par, które zabiegane i zapracowane często jedzą na mieście. Na kompozycję pomieszczenia wpływają nawet takie szczegóły, jak choćby preferencje żywieniowe czy wysokość osoby, która będzie w kuchni pracowała. Mowa tu o wysokości szafek i blacie roboczym. Za normę dla blatu przyjmuje się wysokość od 10 do 15 centymetrów poniżej 90-stopniowego zgięcia ręki w łokciu.

Zanim przejdziemy do kolejnych zalet kuchni na wymiar trzeba uczciwie przyznać, że mają one także kilka wad, choć zdecydowanie mniej, niż te ze sklepu. Najpoważniejszą i z pewnością najbardziej uciążliwą jest oczywiście ich wyższa cena. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że uzależnione jest to od zastosowania droższych komponentów, lepszych jakościowo i od nakładu pracy wykonawcy. Kolejnym, ale powiązanym z tym minusem jest czas oczekiwania na montaż. Czasami czekamy na swoją kolejkę kilka tygodni. Fabryczne zestawy dostępne są w budowlanych dyskontach od ręki, a ich montaż można wykonać nawet tego samego dnia. Kolejną, choć zdecydowanie rzadszą wadą jest wybór niesprawdzonego, nierzetelnego wykonawcy. Tu jednak też wszystko zależy od nas – możemy przecież sprawdzić referencje i opinie o producencie. Dodatkowo mebli na wymiar zazwyczaj nie zabierzemy ze sobą podczas przeprowadzki do kolejnego mieszkania czy domu, bo najzwyczajniej nie będą tam pasować.

Estetyka i trwałe materiały

Wady od parady

Minusy nie mogą nam jednak przysłonić plusów. Nikt nie lubi przecież zbyt głębokich czy płytkich szafek, nierównych blatów, odstępów między meblami, niewygodnych klamek, źle wymierzonych czy obijających się o siebie drzwiczek. Z wszystkim tym wiąże się utrata cennej przestrzeni i brak funkcjonalności. W przypadku mebli na wymiar możemy dobrać odpowiednie rozwiązania, estetyczne wzory, materiały na fronty, wykończenia i uchwyty.

Ukryjmy zmywarkę

Istotną zaletą jest także możliwość zabudowy urządzeń AGD. Za frontami można ukryć zmywarkę, zamrażalkę, lodówkę. Ujednolici to i uczyni bardziej estetycznym ogólny efekt wizualny, bez utraty dostępu do urządzeń.

Kuchnia na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie jakość, trwałość i funkcjonalność. Nie powinna w tym przeszkodzić wyższa cena, zgodnie z coraz bardziej aktualną w dzisiejszych czasach maksymą, mówiącą że nie stać nas na rzeczy tanie…

Kuchnie na wymiar. Wybierzmy jakość i funkcjonalność

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM