oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jak działa?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to system, który służy do oczyszczania wody pochodzącej z użytku domowego, zanim ta zostanie wypuszczona z powrotem do środowiska. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla osób, którym nieobojętny jest własny wpływ na otoczenie naturalne, w tym stan jezior i rzek. 

Przydomowa oczyszczalnia biologiczna – jak działa?

Przydomowa oczyszczalnia biologiczna działa dzięki połączeniu procesów fizycznych, chemicznych i biologicznych, które usuwają zanieczyszczenia ze ścieków. Pierwszym krokiem w procesie oczyszczania jest usunięcie ze ścieków dużych cząstek stałych. Zwykle robi się to za pomocą sita czy piaskownika. Następnym krokiem jest usunięcie zawiesin takich jak tłuszcz, olej i smary. Zazwyczaj jest to wykonywane za pomocą odpieniacza lub separatora tłuszczu. Po usunięciu ciał stałych ścieki są kierowane do osadnika. Tutaj cięższe cząstki opadają na dno. Następnie ścieki są przesyłane do zbiornika, do którego wtłaczane jest powietrze, dzięki czemu lżejsze cząstki wypływają na powierzchnię. Następnym krokiem jest usunięcie ze ścieków rozpuszczonych substancji organicznych. Zwykle robi się to w zbiorniku napowietrzającym. Tutaj bakterie i inne mikroorganizmy pochłaniają materię organiczną, przekształcając ją w dwutlenek węgla i wodę. Ostatnim etapem procesu oczyszczania jest usunięcie ze ścieków wszelkich pozostałych zanieczyszczeń. Zwykle robi się to za pomocą filtra. Filtr jest zaprojektowany tak, by usuwać wszelkie cząstki, takie jak metale ciężkie, które mogą być nadal obecne w ściekach. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – bliżej natury

Po oczyszczeniu ścieków można je wypuścić z powrotem do środowiska, co gwarantuje, że są one bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Przydomowe oczyszczalnie biologiczne są ważnym elementem utrzymania czystości i bezpieczeństwa środowiska. Inwestorzy decydujący się na taki układ muszą zrezygnować na zawsze z chemicznych środków czystości, których działanie opiera się na obecności chloru. Dopuszcza się stosowanie wyłącznie biodegradowalnych środków czystości. 

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM