Blechgarage

Garaż nie tylko funkcjonalny. Estetyczne blaszaki to nie mit

Kiedy myślimy o garażach zazwyczaj pierwszym kryterium, jakie pojawia się w naszej głowie jest funkcjonalność. Jak poukładać narzędzia, dobrze zarządzić miejscem, odpowiednio zabezpieczyć… Estetyka raczej schodzi na dalszy plan. Od jakiegoś czasu ten sposób myślenia zaczyna się powoli zmieniać.

Widzimy to chociażby po blaszanych garażach naszych sąsiadów czy też po prostu tych, które mijamy na ulicach miast. Te wciąż gospodarcze przestrzenie mają w końcu do zaoferowania coś więcej i swoich wyglądem już nie tylko nie odstraszają, ale wręcz intrygują. Jeśli kiedykolwiek pomyliłeś garaż z altaną drogi czytelniku, to dobrze wiesz, o czym mowa.

Urządźmy własny garaż

Jak więc zadbać o to, by nasz garaż był sam w sobie ozdobą w naszej przydomowej przestrzeni? Sposobów oczywiście jest wiele, ale zatrzymamy się tylko na kilku z nich. Prawdziwą rewolucją w tej sprawie okazała się blacha drewnopodobna, która (jak sama nazwa wskazuje) imituje konstrukcję drewnianą. To dzięki niej zamiast zwykłej, często mało estetycznej blachy, oczy postronnych mogą cieszyć się na przykład brzozowymi deskami. W ostatnich kilku latach cieszyło się to ogromną popularnością i nadal jest przebojem na swoim rynku. Jest to świetny sposób, aby zamaskować niezwykle funkcjonalną przestrzeń i stworzyć z niej ciekawostkę samą w sobie.

Garaż blaszany może też mieć przeróżne formy drzwi wejściowych. To też potrafi stworzyć podobny efekt jak wspomniane wyżej blachy drzewopodobne. Zamiast zwykłych drzwi zasuwanych do góry możemy przecież pozwolić sobie na bramę dwuskrzydłową. Nie jest to wcale mały detal jak mogłoby się wydawać. Wygląd drzwi wpływa bardzo na estetykę naszego budynku z jednej bardzo prostej przyczyny. Znajduje się na jego froncie i to właśnie wrota do garażu stanowią jego pierwszą wizytówkę. Warto więc przejrzeć oferty i zastanowić się nad wyglądem tego elementu.

Dach nad głową i rodzaj blachy

No dobrze, ale jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, bez której żaden garaż nie może się obyć. Mowa tutaj oczywiście o dachu, który również może przybrać najróżniejsze formy. Ten może być przecież jednospadowy lub dwuspadowy, a także kierować się na boki lub do przodu. Bardzo popularne ostatnio stały się garaże z dachem dwuspadowym, który świetnie dopełnia blachę drewnopodobną. Kształt bryły to coś, czego jednak nie można już tak łatwo zmienić i należy bardzo dobrze zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Ostatnim ważnym elementem układanki jest sam rodzaj blachy. Ta może być na przykład ocynkowana lub też akrylowa. Firma AT-STAL, która funkcjonuje na rynku już od wielu lat oferuje obie i jednocześnie jest w stanie nam zapewnić różne kształty dachu oraz drzwi. Szczegóły można sprawdzić na stronie firmy: https://www.at-stal.com/

To tak naprawdę jeden z przykładów przedsiębiorstw, które tej materii poświęciły wiele lat i mogą posłużyć nam swoim doświadczeniem także przy montażu samego garażu. W tej kwestii nie jesteśmy więc zdani na siebie. Warto przecież zawsze zasięgnąć opinii eksperta, ponieważ ten z pewnością doradzi nam w kwestii budowy estetycznego garażu.

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM