zielony dywan

Jaki dywan ożywi monotonne wnętrze?

Dywan o niebanalnej barwie to sposób na to, by nadać wnętrzu oryginalny, niepowtarzalny charakter. Dlatego wybierając ten dodatek warto zerwać z kolorystyczną rutyną i postawić na przykład na żółty lub ciekawy odcień zielonego.

Dywan to element wyposażenia, który w dużym stopniu określa styl wnętrza, to czy będzie przytulne, eleganckie lub emanujące luksusem. Dlatego zwykle podchodzimy do jego wyboru zachowawczo opierając się na starych, sprawdzonych wzorach – stawiamy na bezpieczne beże, szarości lub bordo. Takie podejście ma swoje plusy, niesie jednak ze sobą ryzyko aranżacji banalnego, mało interesującego wnętrza. Dlatego jeśli zależy nam na to by nadać mieszkaniu nowoczesny styl, designerski sznyt i efekt wow – powinniśmy rozejrzeć się za dywanami w oryginalnych kolorach. Jakie sprawdzą się w tym kontekście.

Dywan w odcieniu butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń jest kolorem uniwersalnym. Dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Dodatkowo barwa ta wpływa na nas pozytywnie oraz pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu.

Zielony dywan w butelkowym odcieniu idealnie sprawdzi się w sypialni bądź w salonie. Jednak ciemne barwy mogą optycznie pomniejszać wnętrze, dlatego najlepiej będą się prezentować w dużym, oświetlonym pomieszczeniu. Butelkową zieleń można bez problemu łączyć z beżem, brązem oraz szarościami. Do tego świetnie wygląda w towarzystwie drewna. Kolejnym niesamowitym połączeniem jest złoto wraz z ciemną zielenią. Dość nieoczywistym wyborem jest pudrowy róż wraz z butelkową zielenią. Takie połączenie to przepis na wytworne, ale również przytulne wnętrze.

Dobrym rozwiązaniem na wprowadzenie butelkowej zieleni do wnętrza, jest wybór dywanu w tym odcieniu. Taki element na pewno je ożywi, ale równocześnie nie przytłoczy. Taki kolorystyczny akcent sprawdzi się w sypialni, salonie czy łazience. Do dużych pomieszczeń można wybrać dywan w jednolitym kolorze. W pomieszczeniach małych oraz gorzej oświetlonych warto wybrać dywan w szarym bądź beżowym kolorze wraz z zielonym deseniem.

Oryginalny żółty dywan – gdzie się sprawdzi?

Żółty to jest jednym z modniejszych kolorów, który ożywi każde wnętrze. Poza tym żółty dywan doda energetyczny akcent. Bardzo często ta barwa wykorzystywana jest jako element kontrastujący oraz przełamujący jednolitą kolorystykę.

Nawet jeśli kolor ten stosowany jest na zasadzie kontrastu, będzie dobrze pasował do reszty mebli oraz barw ścian. Podczas aranżacji małych pomieszczeń dobrze jest postawić na jasne odcienie żółci, które optycznie powiększą pokój oraz go rozświetlą. W większych pomieszczeniach można wybrać ciemniejszą barwę, która z pewnością jest bardziej praktyczna.

Warto wziąć pod uwagę kolor podłogi, ponieważ dywan nie powinien się z nią zlewać. Przy jasnych panelach, lepiej jest postawić na ciemniejsze odcienie żółci. Żółte dywany dobrze sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych oraz w aranżacjach opartych na wzorach geometrycznych. Popularnym połączeniem, które zawsze się sprawdza, to zestawienie żółci z szarością.

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM