Tapety do sypialni – akcesoria zdobiące ścianę

Tapety do sypialni stanowią prosty sposób urozmaicenia ściany. Można samodzielnie je zamontować – wystarczy do tego tylko ostry nożyk, klej, pędzel i wałek do przyciskania. W prosty sposób i w zaledwie kilka godzin można diametralnie odmienić wygląd tego pomieszczenia. Jakie są najchętniej wybierane wzory tapet?

Tapety 2D z motywami roślinnymi do sypialni

Tapety do sypialni cieszą się dużą popularnością wśród miłośników fauny i flory. Wiele wzorów wykorzystuje akwarelowe listki i drzewa, tworząc przytulną, leśną dekorację. Niektóre propozycje nawiązują nieco do barokowej estetyki, przedstawiając gęste, bogate kompozycje kwiatowe umieszczone na ciemnym tle. Eleganckie tapety do sypialni to również te z motywem tropikalnej roślinności. Zazwyczaj są mocno zadrukowane, wnosząc sporo życia i energii do domowej przestrzeni. Trudno przejść obok nich obojętnie, gdyż intensywnie oddziałują na człowieka. Z ich pomocą nietrudno o efekt „wow”. Do sypialni w stylu boho świetnie pasują z kolei jasnobeżowe dekoracje ścienne, w tym tapety z nadrukiem delikatnych zbóż, trawy pampasowej czy dziko rosnących roślin. W zależności od budżetu, ale też upodobań estetycznych, można zdecydować się na tapety do sypialni wykonane z flizeliny, winylu lub z włókna szklanego. 

Eleganckie tapety do sypialni dziecięcej

Jeśli chodzi o wzornictwo przygotowane z myślą o najmłodszych, dominują tu zazwyczaj wzory leśnych zwierzątek. Rozbrykane zajączki, niedźwiadki, przemykające liski i siedzące na gałęziach sowy to elementy typowe do pokoju dziecięcego. Tego typu tapety mają dość wyraźne kontury i czytelną formę. Są przy tym delikatne i subtelne, często utrzymane w tonacjach beżu. Zwierzętom towarzyszą okazałe, duże drzewa z rozłożystymi koronami. Tego rodzaju tapeta do sypialni wprowadza fantastyczną aurę, wyciszając i kojąc dziecko. Może stanowić element i tło do zabawy. Niektóre propozycje swoją kreską nawiązują do książkowych ilustracji bądź akwarelowych malunków.

Dodaj komentarz

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM